facebook_pixel

Events 2022 green race full results

Published on novembre 9th, 2021 | by Kayak Session https://www.kayaksession.com/img-current-issue/upload-your-video.png

Inside the 2021 Green Race #6 – Full Results per Category

Check the full results for all categories and per category of the 2021 Green Race. One can race in the long boat class, or the short boat class, while some race in both.

Long Boat C1 Junior
1 04:45.8 34 Landon Miller
2 05:26.9 91 Noah McInturff
Long Boat C1 Men
1 04:38.1 45 Jordan Poffenberger
2 05:34.9 112 Brian Miller
Long Boat K1 Junior
1 04:25.4 39 Kaelin Friedenson
2 04:28.2 36 Sam Sharp
3 04:29.2 37 Cashion Porter-Shirley
4 04:40.8 35 Ben Atherton
5 04:41.4 62 Luke Landino
6 04:43.0 38 Joel Newton
7 04:49.7 88 Charles Hall
8 05:00.0 121 Ryan Carroll
9 05:09.5 63 Dayton Pedrick
10 05:19.0 120 george markoff
11 05:23.3 89 matteo williams
12 05:25.5 93 Nate Pruzan
13 05:28.1 90 Jacob Mcconnell
14 05:40.6 119 Connor Voorhees
15 06:15.3 92 Aaron Fay
Long Boat K1 Men
1 04:10.0 1 Dane Jackson
2 04:17.5 6 Isaac Hull
3 04:21.1 5 Holt Mcwhirt
4 04:22.8 12 Bernie Engelman
5 04:27.0 129 Riley Frank
6 04:27.2 4 Pat Keller
7 04:27.3 18 Stephen McGrady
8 04:27.7 74 Gibson Kafsky
9 04:30.7 14 Alec Voorhees
10 04:31.1 13 MICHAEL FERRARO
11 04:31.2 82 Wesley Shelmire
12 04:31.4 57 Zach McFarland
13 04:32.6 24 Dakota Rogers
14 04:33.1 59 Owen Doyle
15 04:33.4 40 Josh Huber
16 04:34.0 7 Hunter Cooper
17 04:34.6 104 Joe Todd
18 04:35.0 23 Colin Hunt
19 04:35.7 3 Geoff Calhoun
20 04:35.8 15 Brad McMillan
21 04:35.9 16 Billy Jones
22 04:36.1 42 Mark Taylor
23 04:36.7 55 Saunders Southecorvo
24 04:36.9 17 Anand Blum
24 04:36.9 46 Howard Magley
26 04:37.0 25 Thomas Hilleke
27 04:37.3 11 Dylan McKinney
28 04:37.6 44 Zach Fraysier
29 04:40.1 26 Peter Kabzan
30 04:40.3 22 Chris Gragtmans
31 04:41.5 20 Eliot Berz
32 04:42.2 29 Noah Weaver
33 04:42.8 19 Michael Welch
34 04:43.2 130 Driscoll Larrow
35 04:44.3 97 Logan Kendricks
36 04:44.4 10 Andrew Holcombe
37 04:44.9 8 Tad Dennis
38 04:45.6 54 Clay Lucas
39 04:45.7 70 Jason Hale
40 04:46.1 27 Wyatt doyle
41 04:46.6 49 Bobby Miller
42 04:47.9 30 Levi Rhodes
43 04:48.2 47 BENNETT SMITH
43 04:48.2 79 Nathan Bond
45 04:50.9 53 Shawn Feagin
46 04:52.8 52 Mark Sanders
47 04:53.4 65 Adam Herzog
48 04:53.7 50 Kenny Hank
49 04:53.8 51 Mark Robertson
50 04:55.8 71 John Grace
51 04:57.1 21 Ben Drew
52 04:57.4 109 Steven Naylor
53 04:57.7 67 Chad Christopher
54 04:58.3 32 Lee Heider
55 04:58.9 73 Drew Austell
56 05:00.6 28 Hayden Voorhees
57 05:00.7 98 Tom Blue
58 05:00.9 64 Derek DelBuono
59 05:02.5 84 Ryan Lansche
60 05:03.2 75 Steven Schmitz
61 05:04.6 43 Eric Chance
62 05:05.4 60 Drew Sherkness
63 05:05.5 9 Matt Anger
64 05:05.6 31 Ryan Dempsey
65 05:05.8 58 Jared Nosal
66 05:06.7 101 Philip Ellis
67 05:07.1 80 Sam Iatarola
68 05:08.9 68 Jared Seiler
69 05:09.2 116 Quinn Frassetta
70 05:10.4 77 Roy Harris
71 05:10.5 96 Brandon Koch
72 05:11.1 48 Joey Johnson
73 05:11.4 102 James McLeod
73 05:11.4 128 Elijah Whyte
75 05:13.7 78 David Clarke
76 05:15.0 100 Aaron Pruzan
77 05:18.0 122 Max Berube
77 05:18.0 126 Brian Sullins
79 05:18.5 110 Luke andraka
80 05:19.7 117 Tyler Deets
81 05:23.8 123 BRENT Stoppe
81 05:23.8 124 Sam Stone
83 05:23.9 113 Garrett Graham
84 05:25.5 72 Taft Sibley
85 05:26.1 108 Sam Roy
86 05:26.6 95 Jordan Finke
87 05:29.1 107 Lance Beaber
88 05:29.4 85 Eric Acheff
89 05:30.2 127 Josh Aronow
90 05:30.9 114 Eli Dowler
91 05:35.9 41 Rob Tompkins
92 05:38.6 125 Jordan Kincaid
93 05:44.7 99 Wilson Bell
94 05:50.8 56 Nick Czapla
95 05:55.9 103 Brenton Petrillo
96 06:00.7 106 Stefan Gettys
97 06:03.1 115 Connor McCarthy
98 09:21.1 105 Luke McCullen
99 09:40.5 83 Carlos Aranda
100 14:33.4 76 John Keller
101 14:44.5 131 Gareth Tate
102 18:09.4 81 marcelo galizio
103 43:03.0 111 Sam Davis
104 44:38.0 69 Brian Knight
Long Boat K1 Women
1 04:46.8 33 Sage Donnelly
2 04:47.6 2 Adriene Levknecht
3 05:23.1 87 Emily Shanblatt
4 05:47.8 133 Tracy Young
5 05:49.3 132 Anna Wagner
Open Canoe C1 Men
1 06:59.7 66 Philip Prince
Short Boat C1 Men
1 05:57.0 161 Oskar Zuchner
Short Boat K1 Junior
1 04:57.4 175 Connor Gagliano
2 05:02.1 140 Chapin Mohney
3 05:10.0 146 Elijah Goodspeed
4 05:21.9 147 Landis Kafsky
5 05:44.3 145 Elliot Gougeon
6 05:52.7 141 Sanderson Skardon
7 06:06.8 144 Jacob Mcconnell
8 06:16.2 143 Jakob Simpson
9 08:32.6 142 Walker Wilson
Short Boat K1 Men
1 04:28.0 901 Dane Jackson
2 05:04.9 167 Beckham Bayreuther
3 05:12.3 136 Isaac Holden
4 05:12.7 135 joey gore
5 05:24.4 174 Alex Tansey
6 05:25.5 159 Geoffrey Gill
7 05:26.9 138 Jacob Schipper
8 05:28.0 137 Drew Barrere
9 05:34.5 160 Cody Anderson
10 05:36.5 170 Josiah Roller
11 05:44.5 168 Hunter Stephenson
12 05:44.9 139 Ryan Osborne
13 05:49.4 154 Larry Meisner
14 05:51.4 166 Dylan Grauer
15 05:52.4 171 Dave Goff
16 05:58.2 134 Brett Mayer
17 06:09.6 156 Matt Wallin
18 06:24.2 169 Curtis May
19 06:26.5 172 Jackso Burmester
20 06:26.7 155 Dieter Backwinkel
21 06:28.7 157 Marc Muehlberg
22 06:30.0 165 Weston McCue
23 06:41.3 164 michael masson
24 12:34.3 163 Charles Wygal
25 27:45.0 906 Issac Hull
158 Rye Hester
162 Evan Dyer
173 Andy Stuart
Short Boat K1 Women
1 05:42.4 94 Tara Blair
2 05:57.4 148 Regina Goldkuhl
3 06:13.9 153 Ali Markoff
4 06:14.5 149 Melissa DeMarie
5 06:18.3 152 Madeleine Pease
6 06:23.2 151 Tesla Anderson
7 07:30.7 150 Heather Huth

>>> Watch the LIVESTREAM Race Replay

Tags: , , , , , , , , ,




Back to Top ↑
  • >>>VIDEO OF THE WEEK

  • Kayak Session Issue 80 – Winter 2021

    Current Issue